CV-rework társalgó

Több
5 éve 2 hónapja #57750 Írta: Hipper23
Hipper23 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Sziasztok!

A CW rework kijövetel óta mentem jó pár meccset, hogy tapasztalatot gyűjtsek, hogy miként változik a játék.

Én nem CV-ztem a régi rendszerben egy 6-os Ryu volt csak meg. Nagyon szeretek rombolózni, talán nem is megy olyan rosszul :)

Elsőnek persze a totális ledöbbenés volt nálam is, hogy ez most így hogy? Meg mi?
Leírom miket tapasztaltam.

Rombolósként:

A nagy problémát nem a CV okozza, hanem a kettő CV :) Nyilván a radaros Yangom a kikötőben rozsdásodik a patch óta és csak Gearinget, Shimát használok, hogy miért ezeket? Hát csak, mert erre volt eddig időm.

Nos az biztos, hogy teljesen felesleges légvédelemre húzni a rombolót, ha elkapnak egyedül füst nélkül, akkor az úgysem fog megmenteni, ugyanakkor nem árt bekapcsolni, illetve kikapcsolni helyzettől függően. Sokkal jobban oda kell figyelni mit csinálunk, hova megyünk, mikor megyünk.

Mivel a CVk most azonnal felszállnak, nem lehet ész nélkül rohanni a capre. (Hogy mivel tud téged támogatni a CV azt majd később). A cappeléshez szinte biztos, hogy kelleni fog egy füst, lehetőleg nem egy környi, mert abból egy átlagos CVs is kihajt vagy megöl. Figyelni kell, folyton a repülőket, ha eltűnik egy raj, az nem azt jelenti, hogy megúsztuk, hanem, hogy már repül ránk a következő ;)

Meg kell tanulni jól dodgeolni, nincs mese. A rakétásokat is ki lehet, vagy legalábbis minimalizálható a találati arány, bombázókat szintén, torpedókat meg már eddig is tudni kellett kerülgetni. Rakétásoknál, bombázóknál, már azzal, hogy irányváltoztatásra kényszeríted miközben már rádrepül nagyban tudod csökkenteni a célzási hatékonyságát, minél többet kell korrigálnia rárepülés közben az irányon annál nagyobb a szórása. A torpedóktól lehetőleg ne elforduljunk, hanem feléjük, úgy esszük a legkevesebbet + mivel elég nagy távolságra élesednek a dobás pontjától ezért jó eséllyel nem lesznek élesek mikor belénk jönnek.

Nem kell mindenáron cappelni! Jelenleg a meccset a CVk döntik el (ha 4 van), hatalmas ponthátrányokat képesek ledolgozni, várjuk ki az időnket. Hatalmas pozitívum, hogy amennyiben 4 CV van a játékban mindenki a repülőkre figyel és rólunk sokszor megfeledkeznek ;) Próbáljunk meg az első 5 percben túlélni, csak erre koncentráljunk, utána a CVk is leszállnak rólunk és belefeledkeznek a BBk támadásába (no persze nem mind, de ez a gyakori).

Látom, hogy eltűnnek a rombolók a játékból, nem mondom, hogy nem lett nehezebb a rombolósok élete, de azért még mindig egy fontos hajóosztály és lehet vele CVk alatt is játszani. Én arra biztatok mindenkit, aki szereti a rombolókat, hogy ne adja fel, menjen gyakoroljon szerezzen tapasztalatokat sok változást kell megtenni a játékstíluson, de van olyan stílus, amivel a CVk alatt is lehet jó meccseket menni.

CV-sként: Gyorsan felhúztam a Hakut, mert kíváncsi voltam, hogyan zajlik ez a dolog az "ellenség" szemszögéből :) Pocsék stattal és mégrosszabb winrattel egy 120K átlagos sebzéssel mentem jó 50 kört vele.

Nem is arról akarok írni, hogyan kell jól CV-zni, erről kérdezzétek Painkiller klántársamat, aki Hall of Fame győztes lett most CVkkel :) Arra voltam kíváncsi, hogyan is működik ez a légvédelmi mizéria, hol ütközik egy CV nehézségekbe, illetve, hogy mik azok a hibák, amiket a többi hajó elkövet egy CV elleni játék során.

1. és legfontosabb. Véget ért a magányos hősök kora:) Teljesen és visszavonhatatlanul. Csak magányos hullák léteznek :) A 2 legfélelmetesebb légvédelemmel megáldott hajó, amivel találkoztam a Mino és a Virsli, DE egymagukban ezek sem állnak ellen a folyamatos támadásoknak.

2. Légvédelem. CVzés előtt fura volt és érthetetlen, néha jól muzsikált, néha meg sehogy, ugyanazzal a két hajóval bementünk (Monti/Mino) 110 gép leesett, következő meccsen csak 10 pff, hogy van ez??? MAxra húzom a Des légvédelmét mégse lő le több gépet mint légvédelem nélküli. hmm
Anélkül, hogy itt most komoly elemzéseket végeznék:

1 repülő rajban, 12 gép van (már ha van annyija a CVnek), mindegyiknek kb. 1000-1200 HPja van.

A légvédelem úgy működik, hogy megbecsüli, hova fog repülni a raj és oda lő, ahol vagy talál vagy nem, valami alapsebzés az mindig van de az a 200-300 sebzés nem sok tekintve, hogy eloszlik a raj gépei közt. HA talál, az a halál:) Ilyenkor lehet látni szép piros 8-10 ezres sebzéseket is. A CVs, ezt a találatot el tudja kerülni, vagy legalábbis az esélyét csökkenti, ha nem egyenesen repül azonos sebességgel, viszont rárepülésnél meg nem túl szerencsés irányt váltani mert csökken a dobás találatának esélye.

NA most akkor nézzük a mi magányos Virslinket, aki légvédelemre van húzva. Rárepülök a torpedósokkal kerepel kegyetlenül, de azért kicsi az esély, hogy első rárepülésnél kilövi a rajt, vagyis kap torpot/bombát/rakétát. Ilyenkor jön az, hogy a CVs megnézni milyen állapotban vannak a gépei, lehet, hogy a Virsli mindegyiket lelőtte 20% HPra esetleg még le is lőtt egyet kettőt a tizenkettőből, de ebben az esetben a CV-s mint egy katapult gombot rácsap az F billentyűre és minden gépe visszaindul a továbbiakban sebezhetetlenül, és fel is gyógyul mindegyik a következő bevetésre. Mindeközben a CVs már egy másik rajjal repül újra a magányos Virslire és azzal is meg fogja egyszer dobni legalább és ezt addig csinálja amíg a Virsli el nem pusztul, anélkül, hogy komoly károkat okozna a CV gépeinek.

Mi van akkor, ha a virsli mellett ott egy Montana, vagy egy Hindenburg akár. Na ez az a kritikus pont, hogy már az első rárepülésnél a CV sok gépet fog veszíteni és innentől kezdve, ha nagyon erőlteti a Virsli támadását, azzal csak a gépeit löveti halomra.

HA 3 hajó van együtt, akkor lehet már a rárepülésnél meghalnak a gépek.

4 hajónál több együtt az már öngyilkos küldetés a CVnek.

Itt az együttön van a hangsúly, cirkáló légvédelem közelebb hat, tehát a 6 km-re lévő Montánát nem segíti, míg a Montana légvédelme igazán 6-7 km-re jó ott lehet tőle szépeket kapni. Ebből következik, hogy a CAk a BBk-kel együtt mozogva alkotnak nagyon hatékony légvédelmet.

Tanulság: Ez nagyon más játék, de ha belegondoltok a valósághoz sokkal közelebbi! Soha a történelemben nem volt olyan, hogy egy magányos hajót kiszemeltek Carrierek, akkor az megúszta volna. Együtt kell mozogni, legalább 4 egységnyi szakaszokban, itt most nem működik, hogy te elmész balra egy cirkálóval, mögötted 8km-re jön egy csatahajó és leosztjátok a népet. A CV kinyír titeket egyesével.

Szóval egységben az erő, DE az, hogy összeálltok hátul mint sok kicsi lego még nem nyeri meg a meccset, mozogni is kell lehetőleg előre :D Randomban ez nehéz, de nem megoldhatatlan.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hadtjuk, Sith7, Mcarthur73, leopardusz, llw99
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57751 Írta: Mcarthur73
Mcarthur73 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Melyik a virsli? :side: :blink:
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57752 Írta: Rolesz81
Rolesz81 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Jók az észrevételek, osztom őket.
Én azt tapasztaltam CV-vel, hogy tier-en belül ok, de ha 2 tier-el feljebb dob, már inkább rá se repülj semmire, mert csak az idődet fecséreled.
Pl tier 8 CV-vel ha mész nem kell 4 tier 10-es hajó hogy együtt legyen...egy is leszed az égről mielőtt odaérnél. Max a rombolókat tudod bosszantani a rakétákkal, ha elég messze vannak a többi hajótól és nincsenek AA-ra húzva.

Tehát még elég sok balanszolás kell ahhoz hogy minden esetben használható legyen. Nem is értem mi a fenéért van a +2 tier..miért nem lehet csak max +1.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Sith7
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57753 Írta: Sith7
Sith7 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Painkiller lécci oszd meg Te is a tapasztalataidat a mostani helyzettel kapcsolatban :)
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57754 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Shoukakuval mentem még egy kört randomban, most mondjam ,hogy szerencsém volt, hogy nem t10-et kaptam 2 cv-vel, hanem csak t9-et 2 cv-vel? :dry: Talán többet csináltam volna, ha a dd-t nem engedik mellém, hogy felspotoljon és kilőjjenek (rakétás rajjal azért sokáig tart leszednem), de lexingtonunk valahogy túlélte a dolgot...








de hogy lettem középmezőnyben 0 teljesítménnyel, arra nem jöttem rá :huh: Amúgy mikor is kezd el szűkülni a raj dobási szöge? Kis számláló mutatja ami ott van ledobás közben? Mert néha úgy láttam ,hogy nem szűkülne, AA boostos hajó elvileg nem volt a közelben, hogy gondot okozzon.
Mellékletek:
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57755 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Meg rangerrel néztem egy scenariot, meccs után vettem észre, hogy modulokat nem raktam fel, se a kapitányt nem skilleztem át (facepalm emote?)








dive bombereknél most az nem tetszik (mindkét nemzetnél), hogy először felrepülnek, utána váltanak zuhanó módba, ez csöppet megnehezíti a ledobást, mert idővel is számolni kell (vagy a kis célkeresztet kéne néznem ami van repülés közben támadás előtt? De ez is akkor jó inkább mikor szembe megyek a hajóval ledobásnál, úgy érzem)
Mellékletek:
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.317 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.