CV-rework társalgó

Több
5 éve 1 hónapja #58415 Írta: [DPH] Greendevil97
[DPH] Greendevil97 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó

Trucker39 írta: Írtam egy kis elemzést,megosztom itt is, hátha érdekel valakit.


"Készítettem egy kis összesítőt. Érdemes ezeken a számokon elgondolkozni. Bele vettem a brit hordozó adatait is, de még bizonyára változni fognak. A bombázók felkészítési ideje nagyon magas a többiekhez képest.

Az összehasonlításban a három nemzet, T6 hordozói szerepelnek.

Abból a szempontból vizsgáltam őket, hogy egy-egy támadórajnak mekkora lehet a maximális sebzése. Most azzal nem foglalkozom, hogy felét lelövik, nincs találat, stb. Csak azt vettem figyelembe, ha minden bomba, rakéta, maximálisat sebez.
Így össze lehet hasonlítani az adott nemzet hordozójának erősségeit és gyengeségeit. E mellé még egy fontos tényező társul, amiből jelentősen kilóg még a brit hordozó. Ez pedig a felkészítési idő.

Alap esetben minden nemzet hordozóján az alábbi a "rendszer":

Leghamarabb a rakétás támadó rajt lehet felkészíteni, változó sebzésmennyiséget osztanak.
A következő a bombázó raj. Közepes idő alatt készítenek fel egy-egy gépet. Van olyan nemzet, ahol ez ossza a legnagyobb sebzést
Végül a legtöbb felkészülési időt a torpedó bombázó gépek igénylik. Változó sebzési értékkel. A flood miatt régebben jobb volt, sajnos ezt is visszavették.

Ezek a felkészítési idők azért fontosak, mert minden támadáskor számolni kell a repülőraj részleges elvesztésével. vagy sajnos a jelenlegi AA beállítások miatt a teljes raj elvesztésével. Ilyenkor lesz nagyon fontos az egyes gépek felkészítési ideje. Minél több, annál lassabban lesz felszálló képes egy újabb teljes raj. Hiányos rajjal csak végszükség esetén javallott támadni, Mivel a teljes rajnak számolódik a sebzés kiosztás. Ha megfigyelitek a kijelzőn támadáskor, a teljes raj HP-ja van feltüntetve, nem az egyes gépeké. Tehát, ha valaki hiányos rajjal támad, akkor eleve kevesebb HP-t kell csak lesebeznie a légvédelemnek, hogy a rajt elpusztítsa.

Nézzük meg az egyes rajok maximális sebzését.

Rakéta támadó rajok:

IJN: 8*2*4*2200=140800
USN: 6*2*6*1900=136800
RN: 6*2*6*1500=108000

Torpedó bombázók:

IJN: 6*2*1*6500=78000
USN: 6*2*1*5567=66804
RN. 6*2*1*5933=71196

Bombázók:

IJN: 6*2*1*6100=73200
USN: 9*3*1*9200=248400
RN: 4*1*6*4700=112800

Mint látható, jelentős eltérések vannak. Én úgy gondolom, hogy egy adott hordozón azt kell megvizsgálni, hogy a háromféle támadó raj közül melyik az erőssége és azt támogatni modulokkal, zászlókkal, kapitányi skillekkel. Az a célunk, minél rövidebb idő alatt, minél több sebzést kiosztani.

Most úgy gondolom, hogy a japán hordozót inkább a rakéta támadásra kellene erősíteni, az amerikai hordozót egyértelműen bombázásra, míg a brit hordozót szintén a bombázásra, de mivel nagyon sok a felkészítési ideje a bombázóknak, így a rakétás támadást kellene erősíteni.

Természetesen ez az elmélet, a számok világa. A gyakorlatban meg mindenki döntse el magának, hogy melyik típusú rajjal a leghatékonyabb.

A rakétázás tanulása aránylag könnyen megy mindenkinek, bár a módosítások miatt, most nehezebb. Itt javasolt a modullal megtámogatni a rakétást rajt, így több idő van célozni.

A torpedózás is aránylag hamar tanulható. Mivel nincs segítség, így csak az ösztöneire hallgathat a játékos. Nagyon figyelni kell a sebességet és irányt változtató célpontokra.

A legnehezebben a bombázás tanulható. Itt fontos megjegyezni, hogy támadás közben is manőverezhetőek, irányíthatóak a gépeink. Élni is kell ezzel a lehetőséggel. Folyamatosan korrigálva a sebességet és az oldal irányt, szépen célra vezethetőek a támadógépek. Jól be kell gyakorolni és utána minden körülmények között menni fog. Itt fontos kiemelni, hogy a brit bombázók nem zuhanóbombázók. Legalábbis a játékban nem azok. Valami siklószögben gyorsítanak támadás közben és sok bombát szórnak. Náluk is fontos, hogy a célpont hossztengelyében támadjunk.

Ennyi lett volna az elemezgetés. El lehetne végezni minden szinten, de a lényegét szerintem mindenki érti. Szerintem minden hordozónál azt kell megvizsgálni, hogy a három raj közül - felkészítési időt is figyelembe véve - melyik ossza a legnagyobb sebzést és azt a rajt támogatni erősíteni a már korábban említett eszközökkel. "

Kimaradt belőle a HP alapján az összehasonlítás.

"Tehát vizsgáljuk meg a T6 hordozókat, illetve azok támadó repülőrajait HP szempontjából.

Rakéta támadó raj:

IJN: 7840
USN: 6540
RN: 7860

Torpedóvető raj:

IJN: 6900
USN: 8160
RN: 9300

Bombázó raj:

IJN: 6060
USN: 13356
RN: 7008

Mint korábban írtam, a repülő raj HP-t egyben számolja a játék, és abból vonja le a különböző AA fegyverek támadását.

HP értéket véve alapul a legtartósabb az IJN hordozónál a rakétavető raj, az USN hordozónál elég egyértelműen a bombavető raj, míg a RN hordozónál a torpedóvető raj.

Ha ehhez hozzáveszem a délelőtti elemzést, akkor a számok alapján:

- IJN hordozó fő támadó raja: Rakéta vető raj

- USN hordozó fő támadó raja: Bombázó raj

- RN hordozó fő támadó raja: Rakéta vető raj (Igaz, kevesebb a HP, de jelentősen többet sebez)

Természetesen ezek csak számok. Mindenki azt a rajt és beállítást használja, ami szerinte a leghatékonyabb."



Az egytlen dolog, amit hiányolok és ami szerintem kiccsit változtathat a végeredménnyen a rakétások páncélátütő képessége és gyujtásesélye. mivel az amerikainak van például a tiny tim, ami 68mm-t üt át és 34%-al gyújt, amíg a másik opció 33 mm-t és 6% eséllyel gyújt
Téma zárolva.
Több
5 éve 1 hónapja #58416 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Igen, sok mindent nem vettem figyelembe.

Ilyen még a rakéták, bombák szórásképe, torpedók összetartása, sebessége, AP vagy HE bomba használhatósága, átütése és még sok minden más is.
Téma zárolva.
Több
5 éve 1 hónapja #58419 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Szóval összegezve, elb.szták ezt a CV reworkot... :silly: :woohoo: :lol:
Téma zárolva.
Több
5 éve 1 hónapja - 5 éve 1 hónapja #58420 Írta: akkufuro
akkufuro válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Ezüst 3 hó 27 arany 4 hó 24 ig van érvényden az átváltást én is olvastam valahol valamikor de mostanában nem találkoztam vele Más. Segitséget kérek teljesen kezdő CV-s vagyok a T4 új hajón van e olyan lehetőség hogy a rajokban egyszerre dobják ki a cuccot a repcsik valamint automata támadási módot sem találok vagy nincs? Esetleg több rajjal egyszerre? Megnéztem a How It Works videot de sokkal okosabb nem lettem.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 1 hónapja akkufuro által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 1 hónapja - 5 éve 1 hónapja #58421 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Vannak tutorial videók a CV rework használatához. javaslok néhányat megtekinteni.

Meg van határozva minden hordozónál, hogy egy adott raj hány gépből áll és abból, mennyi támad egyszerre. Ha tanulmányozod a rajok adatlapjait a játékban, szépen minden fel van sorolva.

Automata most már a CV védelme és javítása. A gépeket a játékosnak kell irányítania. Nincs más lehetőség.

Sajnos, nem sajnos, egyetlen rajt irányíthatsz egyszerre, mivel a WG szerint a játékosok alkalmatlanok arra a nehéz és összetett feladatra, hogy több rajt irányítsanak egy időben.

Utolsó szerkesztés: 5 éve 1 hónapja Trucker39 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hadtjuk, akkufuro
Téma zárolva.
Több
5 éve 1 hónapja #58425 Írta: akkufuro
akkufuro válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Na mostmár vannak sejtéseim a dolgról KÖSZÖNET
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.269 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.