Minden, ami nem a játékkal kapcsolatos...

Anime-High School Fleet és társai

Több
6 éve 6 hónapja #43671 Írta: BigaC
BigaC válaszolt a következő témában: Anime-High School Fleet és társai

AtuqShaman írta: Arra ertem hogy lelkiszegeny aki nem erdeklodik a vilag utan, akinek eleg az az agyonkorlatolt kicsinyes elet amit felszolgalnak neki.


mér mi mit csinálunk itt? elég ez a kicsinyes WG által felszolgált hajókázás, gyakori dühöngővel :P :D
csak vicc vót :)
nekem amúgy a Final Fantasy világa is bejön, ha már japán téma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #43673 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Anime-High School Fleet és társai
Nekem pl tetszettek a magyar, meg franczia meg amcsi képregények, olvasgattam őket rendesen. Papiralaput japánt nem fogtam, de tvben, neten láttam a japán animékat-képregényeket-v akármiket, s nem jöttek be azok a lassitott képes, pózoló, komor-depressziós kinézetű egyének-egységek, a merev, humortalan, szövegeikkel ... :dry: Sem azok a mindenféle távolkeleti misztikus történetek. S nem vagyok lelkiszegény :lol: (hadd mondjak egy ellenpéldát, h pl melyik képregény jött be: a francia Uderzo-Goscinni páros, Asterix meg egyéb munkái, a magyar forditással, pontosabban, a régi Alfa beli forditással, szerintem a szövegek jobbak mind a francia eredeti :) , a beszédek magyarul rimbe szedve, főleg csak magyarul érthető humoros kiszólásokkal... A forditó egy lelkileg igen gazdag ember lehetett :lol: )

Amugy nem szegényebb lelkileg a magyar sem, mind az átlag ember v nép, sőőőőőőőt. Biztos hallottad, h a magyar területeken , a magyar népességtől 100 v 200.000 népdal volt összegyűjtve, a népmesék dolgában is igen jól állunk... Általában jóval több, arányaiban is, mint más népeknél, (de term nem akarok semmi rangsort állitani ez alapján). Ez pedig azt jelenti, h a magyar mindig is lelkileg gazdag nép volt ;)

na de mindegy, nem akarok offolni, ezért is elnézést, csak erre a lelkiszegényre ugrottam :silly:
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja leopardusz által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Rallyefan81, Jaszon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #43675 Írta: Mcarthur73
Mcarthur73 válaszolt a következő témában: Anime-High School Fleet és társai
GATE,Overlord,Tokyo Ghoul,Basislisk...nem ezek jönnek be

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #43676 Írta: Rallyefan81
Rallyefan81 válaszolt a következő témában: Anime-High School Fleet és társai

leopardusz írta: Nekem pl tetszettek a magyar, meg franczia meg amcsi képregények, olvasgattam őket rendesen. Papiralaput japánt nem fogtam, de tvben, neten láttam a japán animékat-képregényeket-v akármiket, s nem jöttek be azok a lassitott képes, pózoló, komor-depressziós kinézetű egyének-egységek, a merev, humortalan, szövegeikkel ... :dry: Sem azok a mindenféle távolkeleti misztikus történetek. S nem vagyok lelkiszegény :lol: (hadd mondjak egy ellenpéldát, h pl melyik képregény jött be: a francia Uderzo-Goscinni páros, Asterix meg egyéb munkái, a magyar forditással, pontosabban, a régi Alfa beli forditással, szerintem a szövegek jobbak mind a francia eredeti :) , a beszédek magyarul rimbe szedve, főleg csak magyarul érthető humoros kiszólásokkal... A forditó egy lelkileg igen gazdag ember lehetett :lol: )

Amugy nem szegényebb lelkileg a magyar sem, mind az átlag ember v nép, sőőőőőőőt. Biztos hallottad, h a magyar területeken , a magyar népességtől 100 v 200.000 népdal volt összegyűjtve, a népmesék dolgában is igen jól állunk... Általában jóval több, arányaiban is, mint más népeknél, (de term nem akarok semmi rangsort állitani ez alapján). Ez pedig azt jelenti, h a magyar mindig is lelkileg gazdag nép volt ;)

na de mindegy, nem akarok offolni, ezért is elnézést, csak erre a lelkiszegényre ugrottam :silly:


Persze, hogy ugrassz... Nem zörög a haraszt.. :P ;) :evil: Meg offolni az off topicot...? :D :woohoo: :woohoo:

Fura dolgok ezek ,nem feltétlen jó példa az 50+ éves népdalokat példaként felhozni. Mert hiába van annyi, ha néhány fanatikus nélkül már nem lenne szinte egy sem, annyira nincs "piaca". Sőt, ha felhozod , ódivatú vagy és "Magyarkodsz". Felszállott a páva és társai műsorok nézettségére kíváncsi lennék....
Az is más, hogy mit alkotunk, alkottunk,meg mire vagyunk nyitottak. Meg ha mást akarsz csinálni , hányan hurrognak le. Büszkék vagyunk Nobel-díjasainkra , költőinkre, íróinkra. De egy kortárst nem tudunk megnevezni. Iskoláinkban 50 x éves elvek szerint "szerettetik meg" az olvasást. Ha el akarsz térni , akkor leveszik az arcod.
Szóval... tényleg nem jó a lelki szegénység szó. Szűk látókörű inkább.

Tényleg elkanyarodtunk a témától. :D :side: :silly:


u.i.: Szetebá Minnyá' közénk csap... :whistle: B)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Rallyefan81 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: AtuqShaman, Shogun, Jaszon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #43677 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Anime-High School Fleet és társai
S elhajt fedélzetet sikálni :lol: Ilyen tisztaságmániás... :silly:
Amugy nem hiszem h korszerűtlenek lennénk, eléggé ott vagyunk mindenhol ahol kell.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja leopardusz által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #43679 Írta: vonKurz
vonKurz válaszolt a következő témában: Anime-High School Fleet és társai

leopardusz írta: S elhajt fedélzetet sikálni :lol: Ilyen tisztaságmániás... :silly:
Amugy nem hiszem h korszerűtlenek lennénk, eléggé ott vagyunk mindenhol ahol kell.


hát ja. kivéve az oktatásban, a nyolcadikas diákok negyede analfabéta.

olyan 20 éve kérdezgettem meg 20-25 év közöttieket egyébként, főiskolás volt mind,egyetlen dologra koncentrálva, melyik évben lett vége a második világháborúnak.

a századot jól eltalálta mindenki,20 válaszból fele volt a 1944-1946 közötti, ez jó, ez szerintem átlagembertől rendben van.
a másik fele szórt kicsit, 43-67 között.

illetve pontosabb, hogy volt 8 válasz 43-48 között, egy tippelte meg az 54-t, illetve az 1967 lógott ki egyedül a sorból, azt egy 30 év körüli szerződéses katona őrmester válaszolta, aki néhány hónapra volt az esti erettségitől, szal még nem jutott el odáig az anyagban. a többiek mind 5 éven bellül érettségiztek, szal nem igazán reprezentálják az átlagot, magasan felette vannak...

no, ez volt 20 éve, és különböző felmérések szerint sokat nem javult a dolog...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.260 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.