Amerikai cirkálók

Több
6 éve 3 hónapja #50857 Írta: Storm
Storm válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók

nwa5000 írta: 152mm-s lövegig növeli az átütést, nem?

Nincs felső határa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #50858 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók

Storm írta: Ez így nem oké. Az IFHE a lövedék átütését növeli 30%-al és nem a sebzését. Semmivel sem sebzel többet DM-al.

Vegyük, akkor példának a Des Moines-t. 203mm-es ágyúi vannak, 1/6-os osztási arány vonatkozik rá. Ebből következik, hogy: 203/6=33,8mm-es az átütése (33 WG kerekítést használva). Ha te erre ráteszel +30%-ot (33*1,3=42,9), akkor 42mm lesz az átütés. Tier 8-tól felfele a csatahajók többsége 32mm-es páncélzattal van ellátva így teljesen haszontalan megnövelni a már amúgy is elegendő átütést.

Most nézzük ugyan ezt pl. a Donskoi-al. 180mm-es ágyú, 180/6=30*1,3=39mm. Ez így teljesen rendben van, mivel pont átlépi a 32mm-es határt, így több lövedék üti át a páncélzatot. Sokakat ez téveszt meg és azt hiszik, hogy az egyes lövedékek sebeznek nagyobbat, pedig csak több lövedék üti át a páncélt.

Németekre pedig eleve felesleges, mivel rájuk az 1/4-es osztási arány vonatkozik.

Vagyis a német 200 mmes ágyú 50 mm páncélt üt át... miért is, a német acél felsőbbsége miatt? S ja, egy leirást ezekről hol lehetne találni? :)

De, japán cirkára feltéve, v akár a Mojzesre, IFHEvel nem lesz mégiscsak több átütő találat? Teszemazt, olyan helyre esik, ahol az alap átütés nem menne át, az IFHE viszont igen... Nincs ilyen hely a csatahajón, esetleg cirkálón? :dry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #50859 Írta: Storm
Storm válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók

leopardusz írta:

Storm írta: Ez így nem oké. Az IFHE a lövedék átütését növeli 30%-al és nem a sebzését. Semmivel sem sebzel többet DM-al.

Vegyük, akkor példának a Des Moines-t. 203mm-es ágyúi vannak, 1/6-os osztási arány vonatkozik rá. Ebből következik, hogy: 203/6=33,8mm-es az átütése (33 WG kerekítést használva). Ha te erre ráteszel +30%-ot (33*1,3=42,9), akkor 42mm lesz az átütés. Tier 8-tól felfele a csatahajók többsége 32mm-es páncélzattal van ellátva így teljesen haszontalan megnövelni a már amúgy is elegendő átütést.

Most nézzük ugyan ezt pl. a Donskoi-al. 180mm-es ágyú, 180/6=30*1,3=39mm. Ez így teljesen rendben van, mivel pont átlépi a 32mm-es határt, így több lövedék üti át a páncélzatot. Sokakat ez téveszt meg és azt hiszik, hogy az egyes lövedékek sebeznek nagyobbat, pedig csak több lövedék üti át a páncélt.

Németekre pedig eleve felesleges, mivel rájuk az 1/4-es osztási arány vonatkozik.

Vagyis a német 200 mmes ágyú 50 mm páncélt üt át... miért is, a német acél felsőbbsége miatt? S ja, egy leirást ezekről hol lehetne találni? :)

De, japán cirkára feltéve, v akár a Mojzesre, IFHEvel nem lesz mégiscsak több átütő találat? Teszemazt, olyan helyre esik, ahol az alap átütés nem menne át, az IFHE viszont igen... Nincs ilyen hely a csatahajón, esetleg cirkálón? :dry:


Itt a fórumon is van leírás az alapoknál. Németek egy régebbi update-ben kapták gondolom azért, hogy egy kis buffot kapjanak.
Japán cirkálóra szintén felesleges, mert talán 1-2 hajó van, amivel működne, ahogy kell. Cserébe veszítesz 3%-ot a gyújtásból.

Legtöbbször, akkor nagyon hasznos, ha nagyon közel kerülsz egy BB-hez cirkálóval és akkor a hajó orrát vagy tatját tudod sorozni. De ott van pl. az Akizuki, kell rá az IFHE csak azért, hogy a BB-k felépítményét át tudja ütni. Atlanta is hasonló, 21mm helyett lesz 27mm, ami tier 7-ben átlépi a 25mm-es határt.

Végig kell nézni a hajók páncélzatát és eldönteni, hogy mennyi hajó ellen tudod használni azon a szinten. Na meg ott van az is, hogy pl. rombolóra azért nem rakunk IFHE-t, mert egyszerűen több hasznosabb skill van annál.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #50860 Írta: szabi62
szabi62 válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók
Nem vitatom a számokat, én azt vettem észre, amikor 19-s lett a DM kapitánya és ráraktam a IFHE-t gyorsabban süllyesztettem a rombolókat. Lehet ez "placebo" hatás, vagy addigra jobban ráéreztem magára a hajóra, vagy megtanultam jobban célozni :cheer:

Most ingyen lehet újraosztani kipróbálom mindkét megoldást ;)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 3 hónapja szabi62 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #50861 Írta: Storm
Storm válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók

szabi62 írta: Nem vitatom a számokat, én azt vettem észre, amikor 19-s lett a DM kapitánya és ráraktam a IFHE-t gyorsabban süllyesztettem a rombolókat. Lehet ez "placebo" hatás, vagy addigra jobban ráéreztem magára a hajóra, vagy megtanultam jobban célozni :cheer:

Most ingyen lehet újraosztani kipróbálom mindkét megoldást ;)

Ugyan annyit fogsz sebezni. Az IFHE csak a lövedék átütését veszi figyelembe és nem a sebzését.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #50863 Írta: nwa5000
nwa5000 válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók
Az IFHE-nél ezt találtam:

+30% to the armor penetration capacity of HE shells for main battery guns with a caliber up to and including 139mm.

-1% to chance of fire on target caused by HE shells for main battery guns with a caliber up to and including 139mm.

+30% to the armor penetration capacity of HE shells for main battery guns with a caliber above 139mm.

-3% to chance of fire on target caused by HE shells for main battery guns with a caliber above 139mm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.250 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.