Minden, ami nem a játékkal kapcsolatos...

Érdekes képek, videók, infók, beszélgetések

Több
4 éve 10 hónapja #60018 Írta: nwa5000
nwa5000 válaszolt a következő témában: Dühöngő
8 másodperc alatt sűlyed el a hajó. Akit azonnal ki tudtak menteni, az élte túl. Aki a hajóban rekedt, annak sajnos nem volt menekvés, még ha egyből ott van a búvárszolgálat, akkor sem. A megáradt folyó tele hordalékkal, ahol fél méterrel a felszín alatt lámpával 20 centiméter a látótávolság. Szóval, mégis mit kellett volna tenni? Tegnap lement egy tekes búvár, majdnem ott maradt, mert olyan erős a sodrás. Hiába vannak (voltak) itt az ország legjobb búvárcsapatai, hiába voltak itt az osztrák búvárok, a dél-koreaiak, mind csak hülledezett, de egyiknek sem akaródzott a vízbe ugrani. Senki sem akarja feláldozni a beosztottja életét egy erősen kétséges kimenetelű akcióban.
Ma-holnap tetőzik a Duna, utána indul meg az apadás. Jövőhét közepe-vége lehet az, amikor érdemben is lehet tenni valamit a ronccsért. Szóval, nem olyan egyszerű ez, mint amilyennek látszik.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz, Rallyefan81

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja - 4 éve 10 hónapja #60019 Írta: Rallyefan81
Rallyefan81 válaszolt a következő témában: Dühöngő

SirHiggins írta: Nem feltétlenül tud, főleg nagyvíznél sokkal erősebb a sodrás, ráadásul pilléreknél még jobban felgyorsul a víz. Nem biztos, hogy vissza tudja venni a sebességet, mert keresztbe fordul, plusz a híd alatt nincs is lehetősége manőverre.

A mentésről meg ne is beszéljünk, nettő el lett b.szva az egész. És már megy az elkenés...


A hírekben az volt, hogy a kicsinek elsőbbsége volt.

Ez a nagy a sodrás meg....
Bocs, de ezen a szinten olyan, mintha egy 90º-os kanyart úgy akarnaál bevenni nagygázzal, hogy tudod, hogy ott van... Nem ott kezdődött a nagy sodrás. Szakdó esőben közúton is felkészülsz, próbálod elkerülni az aquaplaninget... pl...
Én szerintem nem a fotelből kellene ítélkeznünk....

Nyugodjanak békében az áldozatok, remélem nem szenvedtek.... a többieknek meg mielőbbi felépülést.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 10 hónapja Rallyefan81 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz, nwa5000

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja #60023 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Dühöngő
ÉS megfelelő tanulságokat levonni, h soha többet.... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja #60025 Írta: Toweliee
Toweliee válaszolt a következő témában: Dühöngő
Szerintem ő a mentésre értette, hogy nagy a sodrás. Én egyszer süllyedtem a Dunába. Annak ellenére, hogy jó úszó vagyok rohadt para.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja #60026 Írta: BacsaA
BacsaA válaszolt a következő témában: Dühöngő

SirHiggins írta: A mentésről meg ne is beszéljünk, nettő el lett b.szva az egész. És már megy az elkenés...


Bocs, de engem is érdekelne, mi volt ott elb*szva. Csütörtök délelőtt rendeltek be az országos törzsbe, a jelentèsek/adatok jórészt átmentek a kezemen.
Ahogy NWA írta, látótávolság 0, a sodrás meg mintha 150-200 km-es szélben próbálnàl meg megállni. A víszint meg azóta jócskán emelkedett, és persze a sodrás is csak nőtt. Aki akkor nem a fedélzeten volt, és nem mentették ki kb. 10 percen belül, annak sajnos nem volt esélye a túlélésre.

Nyugodjanak békében.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, leopardusz, nwa5000

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja - 4 éve 10 hónapja #60027 Írta: nwa5000
nwa5000 válaszolt a következő témában: Dühöngő

BacsaA írta:

SirHiggins írta: A mentésről meg ne is beszéljünk, nettő el lett b.szva az egész. És már megy az elkenés...


Bocs, de engem is érdekelne, mi volt ott elb*szva. Csütörtök délelőtt rendeltek be az országos törzsbe, a jelentèsek/adatok jórészt átmentek a kezemen.
Ahogy NWA írta, látótávolság 0, a sodrás meg mintha 150-200 km-es szélben próbálnàl meg megállni. A víszint meg azóta jócskán emelkedett, és persze a sodrás is csak nőtt. Aki akkor nem a fedélzeten volt, és nem mentették ki kb. 10 percen belül, annak sajnos nem volt esélye a túlélésre.

Nyugodjanak békében.


Atesz, jól tudom, hogy ráadásul, 10 perce elsűlyedt a hajó és csak utána futott be a risztás?
Egyébként, azt gondolom, hogy a mentésben részt vevők tehetők legkevésbé felelőssé a mentéskor tapasztalható hiányosságokért. Mert voltak hiányosságok, de ezek nem a beavatkozó állomány rovására írhatók. Aki kint volt, mind a tudása legjavát nyújtotta/nyújtja. Pártállástól függetlenül, mint a TEK, mind a Katasztrófavédelem, mind a tűzoltóság, mind a búvárszolgálatok, a vízirendészet azon vannak, hogy ez a nagyon súlyos esemény mihamarabbi felszámolása megtörténjen. Tényleg, mindenki a legjobbját nyújtja. Sajnos, a körülmények nagyon rosszak és ez ellen tenni szinte lehetetlen. Most a kivárás a legjobb taktika. Ezt nagyon sajnáljuk, hogy ezen nem tudunk változtatni.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 10 hónapja nwa5000 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.313 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.