Minden, ami nem a játékkal kapcsolatos...

Dühöngő

Több
5 éve 3 hete #58939 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Dühöngő
Visszanéztem a felvételt.

Először is nyertetek. Nagyon szar csapatban volt az ellenfél Midway hordozója.

Először kiszedett egy rombolót középen délen. Nem tudom mennyi HP-ja lehetett, azt nem figyeltem. HE bombával.

Másodszor ki szedett egy másik rombolót észak keleti részen. Annak sem látszódott a HP értéke. szerintem nem sok volt. Rakétával, ha jól láttam.

Harmadiknak kiszedett egy erősen sérült Iowa csatahajót. Szintén védelem nélkül, egyedül ténykedett elég közel hozzád, Torpedó támadás.

Negyediknek Támadta az Izumo-t és a Mushashi párost. Kapott mindegyik torpedót, de láthatólag a Mushashi eléggé a végét járta már. Még egy rácsapást kapott torpedóval és vége lett. Ekkor már a két csata hajó is külön vált. Az Izumo északra, míg a Mushasi délre tartott.

Az ötödik egy sérült T8 romboló volt, gondolom, sejted melyik. Rakéta támadás, fedezék, támogatás és füst nélkül. nem volt kihívás.

A hatodik pedig a pinky boy Zao volt, gyakorlatilag nulla HP-val. Teljesen feleslegesen rohant egyedül előre. Beállt volna a Midway mellé és akkor is nyertek.

Összességében minden hajó - egy kivételével - alacsonyabb tier-ben volt, mint a Midway és ami még ennél is fontosabb, minden hajó egyedül volt. Támogató légi fedezet nélkül.

Megnéztem a játékos statisztikáját. Közepesen, vagy kicsit alatta teljesít ezzel a hajó típussal és amúgy sem egy kimagasló tudású játékos a stisztikája szerint.

Jól megtanulta, hogy egyedüli célokat támadjon.

A WoT-ban nem jártam vagy három éve, így nem értem a hasonlatot.

Azt viszont igen, hogy Arty=CV. Nem az, még véletlenül sem az. A CV sajnos már csak egy úszó platform, amit kénytelen valahová irányítani a játékos. Teszem hozzá, igen rossz hatékonysággal, mert ez a térképen navigálás egy kalap sz*r. A rajok meg sebezhetőek, lelőhetőek. Próbáld meg ezt megtenni az említett Arty lőszerével menet közben, Vagy a kedvenceddel, a rombolók főfegyverével a torpedókkal.

Mint írtam, vannak új szabályok a CV rework után, ami vonatkozik minden hajóosztályra.

Emlékezz csak rá, annak idején írtam egy 10 pontos kis esszét, amit utána még néhányan alaposan kiegészítettek itt a fórumon. Azok a szabályok azóta sem változtak.

Első és legfontosabb, ha van benn CV a csatában, ne mászkálj egyedül, mert elsődleges célpont leszel. A saját CV-t vagy érdekli, vagy nem, ha panaszkodni kezdesz neki támogatás miatt. Nincs végtelen számú támogató vadásza. Összesen kilenc alkalommal tudja használni és lehet, hogy fontosabb helyre tartogatja.

Másik szabály, amíg nem látszol, addig ne legyenek bekapcsolva a légvédelmi eszközök. Gondolom a minimapon be van jelölve a légi spot köre. Létfontosságú.

Harmadik szabály. Mindig az erősebb kutya ba***k. Ha nem vagy top hajó a csatában, ne a CV-t hibáztasd, ha ő meg az és jól kicsap.

Írtam már, a Midway Top ragadozó!

Annyi HP-ja van egy rajának, mint kb egy fél HP-s csatahajónak. E mellé ha még 19 pontos a kapitánya is és a modulokat is védelemre húzta, nem olyan könnyen potyognak azok a gépek le.

Csak ismételni tudom magam. Meg kell mindenkinek tanulni a CV rework miatt megváltozott játékmenetet. Nem nagyon látok más megoldást.

Láttam, van neked is hordozód. akkor van némi fogalmad róla, hogy nem olyan egyszerű vele hatékonyan játszani. Nem véletlen, hogy sok jó CV játékos abba hagyta a játékot ezzel a verzióval. Ettől függetlenül arra ne számítson senki, hogy el fognak tűnni. Idővel biztosan megritkulnak, de az új, feltörekvő hordozós játékosok maradnak és bizony egyre jobbak lesznek, ahogy megtanulják kezelni ezt a hajó osztályt.

A régi motorosok meg... ki tudja.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hete - 5 éve 3 hete #58942 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: Dühöngő
Fél bb hp? Xd Jesus...

Tudom, pár kört csak tesztként, pár napja meg quest miatt mentem, így értem a cv-s oldalt, viszonylag, mert t10-es cv-hez free xp kellene költenem, hogy legyen...
Csak miikor a másik oldalt vagyok és látom, hogy néha az aa-m nem ér semmit, az csöppet rossz érzést kelt. Igen, DD is okoz ilyent gondot, főleg, hogy max4 lehet, le lehetne nyugodtan venni 3-ra, ha cv-ket levinnék 1-re, rendszer szinten ez kb 2 sor átírása lehet (jó, biztos nem, de csak feltételezem). csak máshogy hat "lelkileg" az ,hogy dd torpedó szed ki, vagy egy cv, szerintem (cv-t látod, hogy jön és sebez, dd-nél max azt, hogy felspotolnak). AA-ra arra gondolok, hogy mikor desmoinnal alig bírom lelőni hakuryuu ap bombázóit, cserébe az 25k dmg-et ver belém ,az picit fájó, és azonos szintűek voltunk (1-2 napja meg shoukaku egy baltimorera ment rá és kb hasonló eredményt ér el). Annyi balansz még lehetne, hogy +-1 mm cv-knél, és elég 1 cv/oldal, ez tényleg nem kerülne sokba, annyira sok cv várakozó high tierben nem szoktam látni, jó, nem késő este vagyok fent, hanem a nagyobb rohamok előtt általában...
Egyik ismerősöm majdnem abba hagyta, miután edinburgh-gal 1,5 hete ment, volt mellette egy cirkáló, már nem tudom melyik (japán talán, nem egy aa monster, az biztos), aztán jött egy midway rakétás szakasz, majd eltűnt a brit cl fél hp-ja egy támadástól, tudom, luck-unluck, meg papír hajó vs rakéták, csak ilyenekkor se a cv játékosok problémáira figyel az ember (meccs felénél volt talán, füstje nem tudom hogy állt, de ugye füstbe is bele tudnak lőni gépekkel, ha nem spotolják a gépeket akkor meg ugye a füstben álló nem tudja légvédelmével védeni magát)


FV-nél arra gondoltam, hogy artyk mellett most az az egyik nagy "faktor" amivel parázik mindenki, vagyis type4, type5, FV4005 trio, mert ezek is ki tudnak szedni egy lövésből, vagy kb majdnem lenullázni a hp-dat, mint az artyk, csak ezek nem a pálya másik feléről, dombok között csinálják... type5-nél szupertezten speckó (prém) HE-sét cseréik HESHre és csökken a sebzése (sima HE is változik asszem), type4-nél mozsárt elveszik talán, ez nem rémlik, FV-nél meg sebességet csökkentik kicsivel, meg a szórását növelik (de a sebzését nem csökkentik, ami a baja volt sokaknak).
Tudom, hogy cv nem arty, legalábbis 0.8-ig cv-vel a limitált gépszám miatt rosszabb volt, csak ez az opció megszűnt/módosult.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hete Grievous által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hete #58944 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Dühöngő
Igen. 12x2669 HP a Midway bombázó rajának értéke nálam. Az 32K HP egy rajnak. Támadáskor a teljes HP-ból számítja az AA sebzést a szerver és abból vonja le.

A szegény cirkáló meg kifogott egy olyan Midway-t aminek Tiny Tim rakétás támadó raja volt.

Nem is kell nagyon meglepődni rajta. Az kifejezetten cirkálók, csatahajók elleni rakéta fegyver.

Ha megnézed a támadó értékét. 3x3x5400 vagyis 48600 sebzést tud maximum kiosztani egy támadással. Valamint háromszor tud támadni ezzel a rajjal.

Nehéz vele célozni és nem alkalmas rombolók támadására. Legalábbis én érdemben nem tudok vele sebezni, mert átszalad rajtuk a rakéta, mint fos a libán.


Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hete - 5 éve 3 hete #58946 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: Dühöngő
Holy cow?! :blink: :blink: :blink:

Amúgy tényleg, lexingtonnál néztem, hogy miért van 2 rakétás squad? Más a rakéták átmérője? (nem igazán néztem meg a statjait, cska láttam ,hogy kettő van neki)

Wait, repcsiknél is még mindig csomóban számolja a sebességet statoknál? *Facepalm*
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hete Grievous által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hete #58948 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Dühöngő

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • vcsaba1968
  • Látogató
  • Látogató
5 éve 2 hete - 5 éve 2 hete #58951 Írta: vcsaba1968
vcsaba1968 válaszolt a következő témában: Dühöngő





némelyeknek nehéz megfejteni hogy a generátorokat kell támadni ill. védeni
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 5 éve 2 hete vcsaba1968 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.517 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.